Artykuł partnera.

Peelingi do skóry głowy służą do usuwania ze skóry głowy produktów do stylizacji, takich jak pianka, lakier do włosów, żele i balsamy, a także martwych komórek skóry. W tej części opiszemy, jak stworzyć peeling do skóry głowy i jakie składniki powinny się w nim znaleźć.

Działają one podobnie jak peelingi do całego ciała, choć dodatkowo ukierunkowane są na różne rodzaje problemów skóry głowy, takie jak łupież czy łojotokowe zapalenie skóry. Pamiętaj, że nieprawidłowe złuszczanie martwych komórek naskórka może również uszkodzić skórę głowy. W związku z tym zaleca się wykonanie zabiegu złuszczania skóry głowy, aby poprawić ogólny stan zdrowia skóry głowy i wzmocnić ją

Jakie najważniejsze zadania zapewniają peelingi do skóry głowy?

Zabiegi na skórę głowy pomagają w usuwaniu z niej zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia znajdujące się w skórze uniemożliwiają aktywnym substancjom chemicznym przedostanie się do głębszych warstw naskórka. W rezultacie może to mieć negatywny wpływ na zdrowie skóry głowy. Głębokie oczyszczanie, z drugiej strony, nie ogranicza się do głębokiego oczyszczania. Obejmują one również:

  • odbicie włosów od nasady
  • wzmocnienie kosmyków włosów;
  • znaczne przyspieszenie wzrostu włosów;
  • zmniejszenie przetłuszczania się skóry głowy;
  • niwelowanie różnego rodzaju podrażnień skóry głowy;
  • zmniejszenie wypadania poszczególnych kosmyków.

Peelingi do skóry głowy, czyli bardzo ważny etap pielęgnacji włosów

Peelingi do skóry głowy są najbardziej skuteczne, gdy stosuje się je w połączeniu z masażem skóry głowy. W ten sposób produkt jest skuteczniej rozprowadzany na całej głowie i zapewnia znacznie lepsze oczyszczanie. Po masażu skóry głowy poprawia się krążenie krwi do mieszków włosowych, co prowadzi do pobudzenia wzrostu włosów. Masaż skóry głowy wykonuje się po zastosowaniu peelingu

Jakie składniki znajdują się w peelinach do skóry głowy?

Peelingi do skóry głowy mogą zawierać drobne cząsteczki ścierne, takie jak:

  • drobne pestki winogron;
  • drobne pestki moreli;
  • rozdrobnioną czarną porzeczkę;
  • perlit;
  • zmielone łupiny orzecha włoskiego.

Pomagają w usuwaniu martwego naskórka z głowy. Wspomagają również ukrwienie i regenerację skóry głowy. Warto zaznaczyć, że są one całkowicie biodegradowalne. Skórę można złuszczać również za pomocą kwasów. Kwas salicylowy ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i ściągające.

Dzięki doskonałej rozpuszczalności w tłuszczach szybko przenika do warstwy sebum w skórze i w głąb mieszków włosowych. Kwas mlekowy jest również dość skuteczny, ponieważ oczyszcza i złuszcza skórę, wykazując jednocześnie działanie antybakteryjne.

Sklep Centrum Zdrowych Włosów posiada bogatą ofertę najwyższej klasy peelingów do skóry głowy oraz innych produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy, a także duży wybór artykułów wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.