Polskie kosmetyki naturalne (i nie tylko polskie) cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Coraz więcej osób chce wiedzieć, czym właściwie różnią się kosmetyki organiczne, naturalne, ekologiczne od tych tradycyjnych. Na samym początku warto już podkreślić, że różnice te są fundamentalne, a co najważniejsze — przekładają się one na to, jak te produkty działają na twoją skórę.

Kosmetyki naturalne — świadomość Twoich potrzeb

Ogromnie cieszy fakt, że zainteresowanie naturalnymi kosmetykami autentycznie rośnie. Widać to nie tylko po rosnących słupkach sprzedaży u producentów tego typu kosmetyków, ale choćby po ilości osób, które odwiedzają różnego rodzaju targi z ekologicznymi kosmetykami, świecami, detergentami. Dzisiaj coraz chętniej używamy naturalnych produktów nie tylko do codziennej pielęgnacji ciała, ale i dbania o czystość wokół nas. Skąd taka zmiana? Po pierwsze, coraz więcej mówi się po prostu o konieczności zmiany wielu ludzkich nawyków, większej świadomości wpływu, jaki nasze wybory mają na środowisko. Po drugie, wielu lekarzy i dermatologów, kosmetologów głośno mówi o tym, jak wiele złego naszej skórze i całemu naszemu organizmowi robią chemiczne dodatki, które znajdują się właściwie, w co drugim produkcie na drogeryjnej półce. W końcu zmiana ta wynika również z tego, że stopniowo na tych drogeryjnych półkach pojawia się coraz więcej kosmetyków naturalnych. Jeśli ktoś raz spróbuje, jak one działają, po prostu nie chce wracać od chemicznych zamienników.

5 najważniejszych powodów, dla których warto sięgnąć po naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne a środowisko

Naturalne kosmetyki produkowane są ze zdecydowanie mniejszym negatywnym wpływem na środowisko. Oczywiście przy ich produkcji także zużywa się wodę i inne media, natomiast jest to produkcja znacznie bardziej energooszczędna. Przede wszystkim jednak kosmetyki ekologiczne nie zawierają różnego rodzaju chemicznych dodatków, których pozostałości trafiają ostatecznie do środowiska w formie ścieków, oparów, gazu. Co ważne, większość kosmetyków ekologicznych i naturalnych ma także opakowania biodegradowalne, wielorazowego użytku. Producenci do maksimum starają się ograniczać wykorzystanie plastiku. 

Ekologiczne kosmetyki i troska o zwierzęta

Naturalne kosmetyki z reguły nie są testowane na zwierzętach, choć zawsze warto to sprawdzić (informacja na stronie producenta, opakowaniu, certyfikat cruelty free). W większości kosmetyków naturalnych nie stosuje się również produktów odzwierzęcych, co natychmiast również ogranicza negatywny wpływ człowieka na środowisko. 

Przejrzysty skład

Organiczne kosmetyki mają najczęściej bardzo krótki skład. Jest on przejrzysty, łatwo się zorientować, co znajduje się w środku. Nie ma stosowania nazw zamienników, abyś nie zorientowała się, że produkt zawiera jednak coś, czego nie powinien. Naturalne kremy, środki pielęgnujące, szampon, pozostałe kosmetyki Shaushka znacznie łatwiej dzięki temu dobrać do potrzeb konkretnej osoby.

Wspomaganie organizmu

Założeniem naturalnych kosmetyków jest to, że wspierają one pracę organizmu, stymulują niektóre procesy, natomiast nie zaburzają funkcjonowania ciała, nie wpływają na pracę gruczołów (co niestety przy kosmetykach z drogerii zdarza się często). Ekologiczne produkty, glinki kosmetyczne, naturalne dezodoranty — wszystkie te produkty wspierają twój organizm, zamiast z nim walczyć. 

Mniejsze ryzyko podrażnień i alergii

Dobrze dobrane produkty naturalne to właściwie zerowe ryzyko wystąpienia różnego rodzaju alergii i podrażnień. Trzeba jednak pamiętać, że o ile kosmetyki  drogeryjne i ich chemiczne składniki potrafią podrażniać bardzo często, o tyle jeśli masz alergię na jakiś naturalny składnik, także może się ona pojawić po użyciu kosmetyku, który ma go w składzie. Dlatego też tak ważne są proste składy produktów, które pozwalają szybko zorientować się, czy w kosmetyku nie ma dodatku, którego powinnaś unikać.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.