Dla wielu osób uczących się języków obcych, gramatyka jest zmorą. Rzeczywiście nie należy ona do najprzyjemniejszych elementów nauki, jednak nie jest wcale taka straszna! Jak skutecznie i przystępnie uczyć się reguł gramatycznych? O czym warto pamiętać?

Zacznij od podstaw

Chcąc nauczyć się reguł gramatycznych, warto zacząć od podstaw, do których możemy zaliczyć m.in. rzeczowniki i przymiotniki. Rzeczowniki dzieli się na policzalne i niepoliczalne. Ich trudność polega na tym, że nie zawsze odpowiadają one rzeczownikom w języku polskim. Przykładowo, w angielskim fish, czyli ryba — to rzeczownik niepoliczalny. W języku polskim jest policzalny. Niektórych reguł należy więc po prostu się nauczyć.

Z kolei jeśli chodzi o przymiotniki, najważniejszym zagadnieniem jest ich stopniowanie. Wbrew pozorom, ludzie często popełniają błędy w stopniowaniu przymiotników po angielsku i nie jest to wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Gdy opanujesz te podstawy, nauka trudniejszych konstrukcji gramatycznych przyjdzie Ci łatwiej! Jeśli chcesz, możesz zdecydować się na angielski online, np. w szkole językowej Lincoln. Z pomocą nauczyciela szybciej opanujesz gramatykę.

Wybierz sposób nauki, który się sprawdza

Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inne preferencje co to metod nauki. Z tego też względu wybór optymalnej metody jest bardzo ważny. Jeśli czytanie notatek nie przynosi żadnych efektów, nie zmuszaj się do tego.

Możesz uczyć się z fiszek, karteczek, czy nawet filmów i seriali. Dzięki regularnemu słuchaniu języka, szybciej nauczysz się wplatać odpowiednie reguły gramatyczne w rozmowę. W nauce gramatyki dobrze sprawdzają się również wszelkie zadania, w których musisz np. uzupełniać czasowniki, czy też przymiotniki. Takie zadania znajdziesz w przeróżnych książkach i repetytoriach. Praktyka jest równie ważna, co teoria i warto o tym pamiętać! Możesz też samodzielnie wymyślać sobie zdania w różnych formach i czasach w języku polskim, a następnie tłumaczyć je na język obcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.