Współczesne rolnictwo chętnie sięga po rozmaite środki ochrony roślin. Dzięki nim produkcja rolna jest dużo bardziej efektywna, przekłada się na większe plony. Preparaty dla rolników to nie tylko opryski zwalczające chwasty czy chroniące przed pasożytami, ale również odpieniacz do chemikaliów. Co można dzisiaj znaleźć w sklepach ze środkami ochrony roślin.

Jakie są rodzaje środków ochrony roślin?

Dostępne dziś w sprzedaży środki ochrony roślin to między innymi:

  • fungicydy;
  • herbicydy;
  • akarycydy;
  • algicydy;
  • nematocydy;
  • rodentycydy.

Każdy z wymienionych środków ma inne właściwości, a tym samym inne zastosowanie.

Przed czym chronią fungicydy?

Fungicydy to środki chemiczne, których zadaniem jest ochrona roślin przed chorobami grzybowymi. To właśnie choroby grzybowe sieją największe spustoszenie w uprawach nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Dostępne są fungicydy o szerszym oraz o węższym zakresie działania. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki grzyb zaatakował naszą uprawy, warto postawić na fungicydy o szerszym spektrum działania.

Jakie jest działanie herbicydów?

By uprawa roślin zakończyła się plonami na odpowiednim poziomie, niezbędne jest skuteczne zwalczanie chwastów. Idealnie nadają się do tego herbicydy. Sięgając po nie, warto jednak pamiętać, że dostępne są te o selektywnym działaniu, jak i takie, które działają bardziej wszechstronnie. W przypadku wątpliwości dotyczących wybór herbicydów warto poradzić się specjalisty.

Co zwalczają akarycydy?

Akarycydy to środki chemiczne, których skład pozwala na skuteczne zwalczanie przędziorka. Wybierając dobre akarycydy, można rozprawić się zarówno z jajami tego pasożytami, larwami, jak i już dorosłych osobników.

Czym jest odpieniacz do chemikaliów?

Wskazane wyżej środki ochrony roślin to nie jedyna chemia, po jaką sięga współczesne rolnictwo. Istotne znaczenie ma odpieniacz do chemikaliów. To preparat specjalnego przeznaczenia, który dodawać można do środków wykorzystywanych w rolnictwie. Jego dodatek sprawia, że agrochemikalia nie pienią się. Dostępne obecnie na rynku środki tego rodzaju charakteryzują się naprawdę dużą skutecznością. Sięgać po nie można zarówno w przypadku upraw rolniczych, jak i ogrodniczych. Znajdują one zastosowanie także w sadach.

Gdzie kupować agrochemikalia?

Zarówno środki ochrony roślin, jak i odpieniacz do chemikaliów stosowanych w rolnictwie można dzisiaj kupić bez większych problemów. Wystarczy postawić na dobry sklep, który swoją ofertę kieruje do rolników. Co więcej, dzisiaj środki chemiczne wykorzystywane w rolnictwie można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych prowadzących sprzedaż internetową. W efekcie wybrać można taką drogę zakupu agrochemikaliów, która odpowiada nam najbardziej.

Dostępna dzisiaj agrochemia to preparaty, które – o ile są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta – są w pełni bezpieczne. Ich wybór jest tak duży, że każdy bez problemu znajdzie to, co idealnie wpisuje się w jego indywidualne potrzeby.