Makijaż to codzienny element porannej toalety większości kobiet. Dzięki niemu w kilka minut możemy zupełnie zmienić nasz wygląd lub lekko podkreślić piękno naszej urody – zaznaczając brwi, czy wyrównując koloryt cery. Wykonanie efektownego make-upu to nie lada sztuka.

Jak osiągnąć zadowalający efekt?

Jest wiele czynników decydujących o tym, jaki osiągniemy rezultat. Niezbędne są nam oczywiście odpowiednie umiejętności, pędzle oraz kosmetyki. Kolejnym niezwykle istotnym elementem, o którym wiele osób niestety zapomina, jest właściwe oświetlenie.

Profesjonalne lustro do makijażu to gadżet obowiązkowy, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają się malować. Która kobieta nie marzyła o własnej toaletce z takim właśnie hollywoodzkim lustrem?

Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz dowiedzmy się, dlaczego właściwie oświetlenie jest tak istotne.

Dlaczego lustro z oświetleniem gwarantuje udany makijaż?

Wykonanie pięknego makijażu wymaga właściwej wiedzy. Dzięki temu uniknąć możemy wielu pospolitych błędów. Co ciekawe, często to wcale nie umiejętności manualne, ale złe światło przyczynia się do ich powstawania. Jak to możliwe?

To bardzo proste. Oświetlenie o niewłaściwej barwie oraz intensywności przekłamuje kolory. Tym samym, po wyjściu na światło dzienne, może się okazać, że nasza twarz prezentuje się zupełnie inaczej niż odbicie, które ukazywało nam domowe lustro. Źle dopasowany ton podkładu, plamy z różu lub bronzera, zbyt ciemne brwi. To tylko niektóre z wpadek, które mogą się nam przez to przytrafić.

Lustro z oświetleniem LED to najlepszy sposób na eliminację wyżej wymienionych błędów makijażowych. Dzięki właściwej koncentracji oraz barwie światła, nasza twarz zostaje doświetlona równomiernie, co sprawi, że z łatwością wykonamy make-up, który będzie prezentować się bardzo estetycznie.

Idealne lustro do makijażu

makijaz
Źródło: Pixabay.com

Make-up jest niezwykle istotnym elementem popkultury naszych czasów. Dlatego też obecnie mamy ogromny wybór, nie tylko wśród kosmetyków, ale i profesjonalnych luster do makijażu. Każdy więc może mieć we własnym domu piękną taflę z żarówkami, niczym popularni makijażyści. Najczęściej wybieranym modelem jest lustro z oświetleniem zamontowanym na ramie. To bardzo praktyczne, estetyczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Większy budżet musimy natomiast przygotować, jeśli chcemy wyposażyć naszą toaletkę w lustro z żarówkami wmontowanymi bezpośrednio w tafli. Prezentuje się ono niezwykle efektownie.

Warto dokonać zakupu w sklepach stacjonarnych lub internetowych, w których dostępne są lustra na wymiar. Jedną z zakupowych opcji jest hurtownia szkła https://www.rkglass.pl/uslugi/lustra-na-wymiar/, w której znajdziemy szklane produkty najwyższej jakości,w tym także lustra na wymiar z oświetleniem. Dzięki temu z łatwością dostosujemy rozmiar do indywidualnych potrzeb. Wiele punktów sprzedażowych, oferuje także możliwość dostosowania innych parametrów, takich jak ilość żarówek, czy umiejscowienie włącznika.

Temperatura światła — klucz do idealnego makijażu

Na rynku dostępne są makijażowe lustra na wymiar w wielu kształtach i konfiguracjach. Jednak to nie sama forma jest tu najważniejsza. Kluczem, do uzyskania świetnego efektu oraz komfortu wykonywania make-upu, jest wybór żarówek o optymalnej barwie. Z pewnością dla wielu osób brzmi to nieco tajemniczo. Nie ma w tym jednak nic trudnego, ponieważ istnieje bardzo sprecyzowana skala, która pomoże nam dostosować idealne światło do naszego lustra do makijażu. Temperaturę oświetlenia wyraża się w Kelwinach, a oto jej podstawowy podział:

  • 2700-3500 K — światło ciepłe,
  • 4000-4500 K — światło neutralne,
  • 5000-6500 K — światło zimne.

Wybierając lustro z oświetleniem, najlepiej jest postawić na to z żarówkami o barwie neutralnej, czyli 4000-4500 K. Takie światło rekomendowane jest przez wszystkich makijażystów, ponieważ to właśnie ono najlepiej imituje oświetlenie dzienne. Zapewnia tym samym najlepsze odwzorowanie barw.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra do makijażu?

Jest wiele elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając lustro do makijażu. Prócz barwy, bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na jakość oświetlenia jest sposób rozmieszczenia żarówek.

Najlepsze lustro to oczywiście takie, które ma je wokół ramy. Dzięki temu gwarantuje, że cała twarz zostanie doświetlona równomiernie. Nie oznacza to jednak, że jest to nasz jedyna opcja. Zadowalający efekt funduje także rozmieszczenie boczne. Wybierając lustra na wymiar, koniecznie powinniśmy upewnić się również, czy w zestawie zawarte są żarówki typu LED. To bardzo ważne, ponieważ taki rodzaj światła jest nie tylko energooszczędny, ale i zapewnia wysoką jakość stałego oświetlenia.

Jeden komentarz

  1. Led-y owszem są energooszczędne, ale myślicie, że na pewno najlepiej sprawdzą się przy takich lustrach? Zastanawia mnie to szczerze powiedziawszy, bo opcja wydaje się być ciekawa 🙂

    Zośka_L

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.