Artykuł partnera.

Wiele osób określa mianem perfum wszystkie kosmetyki, które mają za zadanie rozpylać wokół nich woń zapachową. W rzeczywistości sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Dowiedz się, czym się różnią te trzy rodzaje produktów i jak z nich korzystać.

Większość z nas po powąchaniu trzech różnych zapachów ma już na tyle rozdrażniony zmysł węchu, że nie jest w stanie w pełni rozpoznać pozostałych. We flakonikach znajdziesz aż 8 różnych nut zapachowych, a w każdej z nich kilka lub kilkanaście różnych aromatów. Jednak nie jest to jedyny parametr, którym różnią się dane produkty. Sprawdź, kiedy najlepszym wyborem będzie woda toaletowa, a kiedy perfumowana.

Woda perfumowana – koncentracja słodyczy

Woda perfumowana jest najsilniej skoncentrowanym produktem spośród tych, z których korzysta się na co dzień. Na jej flakoniku możesz znaleźć oznaczenie EDP, które jest skrótem od francuskiego Eau de Parfum. Zawiera między 10 a 15% stężenia olejków zapachowych zawieszonych w ok. 90% roztworze alkoholu. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkową trwałością i intensywnością, a jej zapach utrzymuje się na skórze nawet dobę.

Lancôme Miracle to woda perfumowana, która w pierwszym momencie otula rześkością liczi i frezji, ale w rzeczywistości jej sercem są słodkie nuty kwiatowe, otulone zmysłowym piżmem i ambrą. To doskonały zapach dla wszystkich kobiet, które pragną, by wyjątkowa woń otulała ich ciało przez cały dzień, a nie dawała jedynie krótkotrwałe poczucie odświeżenia.

Kiedy najlepiej sięgnąć po wodę perfumowaną?

Doskonały czas na używanie wody perfumowanej zaczyna się wraz z końcem lata. Ze względu na wysoką zawartość alkoholu, lepiej zrezygnować ze stosowania jej w upalne dni, by uniknąć bolesnych oparzeń słonecznych. Doskonale współgra z nutami orientalistycznymi, po które panie sięgają przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym.

Lancôme Trésor La Nuit to jeden z ulubionych zapachów kobiet. Jego esencją jest waniliowa pralina, a wokół niej krąży aromat róży i kadzidła. To wonie, które otulają ciało niczym ciepły kaszmirowy szal. Ten zapach da się odczuć nie tylko zmysłem węchu, ale i dotyku.

Woda toaletowa – czym jest i kiedy jej używać?

Woda toaletowa to produkt, w którym stężenie olejków eterycznych wynosi między 5 a 10% i jest zawieszone w alkoholu o mniejszej mocy. Często wybierana ze względu na niską cenę, która niestety łączy się też z niższą trwałością i intensywnością zapachu. 

Sprawdzi się w sytuacji, kiedy potrzebujesz delikatnego uczucia świeżości, ale nie pozwoli cieszyć się swoją wonią przez cały dzień. Z tego względu jest doceniania przez kobiety aktywne, które wybierają cytrusowe nuty zapachowe.

Perfumy właściwe – czym są?

Chociaż większość z nas określa mianem perfum każdy produkt, którego zadaniem jest pozostawienie woni zapachowej, to w rzeczywistości niemal nikt ich nie używa. Perfumy muszą zawierać między 25 a 43% stężenia olejków zapachowych i być zawieszone w wysokoprocentowym alkoholu. Cena jednej malutkiej buteleczki może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, w związku z czym są to produkty kolekcjonerskie.

Jeśli nawet nie jesteś sobie w stanie pozwolić na coś z tej ostatniej grupy, nadal możesz pachnieć naprawdę interesująco. Pamiętaj, by dobrać intensywność i trwałość perfum do okoliczności, np. pory roku czy miejsca, w którym będziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.