Artykuł partnera.

Stan skóry uzależniony jest od wielu czynników genetycznych i środowiskowych. Negatywny wpływ na kondycję cery mają różne codzienne nawyki i czynności, które w konsekwencji przyspieszają proces starzenia. Najczęściej mają one związek z nieodpowiednim stylem życia, dlatego warto odpowiednio wcześnie zwrócić na nie uwagę. Ograniczenie tych niekorzystnych nawyków nie tylko korzystnie wpłynie na wygląd skóry, ale też pozwoli na zahamowanie naturalnych czynników przyspieszających starzenie się cery.

Stres i przemęczenie

Na cerę bardzo destrukcyjnie wpływa przewlekły stres i przemęczenie, których następstwem jest nadmiar hormonu kortyzolu w organizmie. Długotrwały stan napięcia i brak wypoczynku przyczynia się też do rozwoju wolnych rodników, które uszkadzają komórki skóry i przyspieszają w ten sposób objawy starzenia. Stres prowadzi do odruchowego napinania i zaciskania mięśni twarzy, przez co jest jednym z powodów powstawania zmarszczek. Nadmiar kortyzolu może też prowadzić do zatrzymywania wody w organizmie, przez co twarz staje się opuchnięta i nabrzmiała. Stres sam w sobie często wynika z przemęczenia, przepracowania i niedostatecznej ilości snu. Na stan skóry niekorzystnie wpływa zwłaszcza długie przesiadywanie przed ekranem monitora. Nawyk ten prowadzi do nadmiernego napinania mięśni dookoła oczu, co z koli przyczynia się do powstawania tzw. kurzych łapek.

Nieodpowiednia dieta i stosowanie używek

Destrukcyjny wpływ na stan cery ma źle zbilansowana, nieregularna dieta. Spożywanie mocno przetworzonej żywności przy jednoczesnych niedoborach podstawowych witamin i minerałów sprawia, że skóra staje się niedożywiona, zwiotczała i szara. Niewłaściwa dieta często jest przyczyną różnych problemów skórnych, takich jak trądzik. Do powstawania wyprysków nierzadko prowadzą zaburzenia metabolizmu, spowodowane spożywaniem nadmiernej ilości cukru oraz tłuszczu. Negatywnie na cerę wpływa też stosowanie różnych używek, takich jak papierosy. Nałogowi palacze mają zwykle niedotlenioną i szarą skórę, cienki naskórek oraz mocno widoczne naczynka krwionośne. Zbyt częste sięganie po papierosy znacząco przyspiesza powstawanie nieestetycznych zmian, takich jak bruzdy i zmarszczki. Alkohol natomiast powoduje obrzęk twarzy i charakterystyczne worki pod oczami, które również postarzają cerę.

Zdrowa żywność

Odwodnienie organizmu

Proces starzenia się skóry jest ściśle uzależniony od utraty wilgoci. Brak odpowiedniego nawodnienia organizmu negatywnie odbija się na kondycji cery, która staje się sucha, szorstka i matowa. Odwodnienie skóry może wynikać z wielu czynników – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Złym nawykiem jest przyjmowanie zbyt małej ilości płynów, dlatego zaleca się wypijać przynajmniej dwa litry wody dziennie. Cera narażona jest na utratę nawilżenia także pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce. Opalanie może bardzo mocno wysuszyć skórę, a także pozostawić przebarwienia. Aby uniknąć tych objawów, należy stosować odpowiednio mocny filtr UV. Warto też pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry. W tym celu dobrze sprawdzi się np. krem Éternelle, który posiada całkowicie naturalny skład. Na tej stronie sprawdzić można jego działanie, a także poznać opinie użytkowników. Éternelle ujędrnia skórę i redukuje zmarszczki, a jego cena jest bardzo przystępna.

Brak aktywności fizycznej

Regularna aktywność fizyczna dotlenia organizm, zwiększa przepływ krwi i ułatwia transport składników odżywczych do skóry. Brak systematycznego wysiłku może prowadzić do zapychania się porów, przez co na cerze zaczynają pojawiać się zaskórniki. Rezygnacja z aktywności fizycznej utrudnia też wydalanie toksyn razem z potem oraz usuwanie wolnych rodników, które każdego dnia tworzą się w komórkach ciała. Brak rekreacji organizmu sprawia, że skóra jest bardziej narażona na powstawanie zmarszczek oraz innych nieestetycznych zmian związanych z przyspieszonym starzeniem się. Z tego względu warto regularnie uprawiać aktywność fizyczną, która odżywia cerę oraz odmładza całe ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.