Skin cycling to inaczej świadoma pielęgnacja skóry, która zyskała sobie pozytywne opinie dermatologów. Czy różni się znacząco od zwykłej rutyny pielęgnacyjnej i czy warto jej spróbować?

Skin cycling – na czym to polega?

Czy wiesz co to jest skin cycling? Ten proces opiera się głównie na wykorzystaniu mocnych substancji aktywnych, takich jak kwasy i retinoidy. Założenia te substancje mają udowodnione działania, a kuracja przy ich użyciu to doskonały sposób na profilaktykę przeciwzmarszczkową. Miłość jest jednak przemyślana, bo jest i czas na regenerację skóry i nawilżanie. Cały rytm jest oparty na czterech dniach, z których każdy dzień jest poświęcony innej czynności pielęgnacyjne. Pierwszy dzień to złuszczanie martwego naskórka, głównie za pomocą peelingów kwasowych lub enzymatycznych. Po złuszczaniu nakłada się krem lub serum, które mocno odbudowują i nawilżają. Mogą zawierać takie składniki jak ceramidy czy oleje roślinne. Kolejny dzień pielęgnacji jest chyba najważniejszy, bo opiera się na zastosowaniu retinoidów. Tuż po oczyszczeniu skóry, nakłada się retinol lub retinal, a potem krem regenerujący.

Dwa dni w cyklu są poświęcone regeneracji

Po poprzednich zabiegach, przychodzi czas na intensywną regenerację i nawilżanie. Jest ona bardzo ważna z punktu widzenia odpoczynku dla skóry, która przez dwa dni była poddana działaniu mocnych substancji aktywnych, takich jak retinoidy i kwasy. Bariera ochronna skóry w tym czasie, może się regenerować i dzięki temu, jest gotowa na kolejne powtórzenie całego cyklu. Jaki wybrać krem nawilżający? Kojenie, nawilżanie i regeneracja skóry opiera się na określonych składnikach takich jak na przykład kwas hialuronowy, ceramidy, aminokwasy, witamina R, aloes czy alantoina. Ważny jest także poranny aspekt skin cycling, który w dużej mierze opiera się także na ochronie przeciw słońcu. To wszystko przez to, że kwasy i retinol stosowane w dwóch pierwszych dniach pielęgnacji, zwiększają podatność na przebarwienia. W całym cyklu skin cycling, działanie retinoidami jest uznawane za kluczowy etap, ale tak naprawdę, bez odpowiedniej regeneracji, nie byłoby tak skuteczne. Budowanie bariery ochronnej skóry pozwala na zachowanie jej w dobrym stanie i przygotowanie do dalszej pielęgnacji.

Czy skin cycling jest dla mnie?

Jeśli potrzebujesz nowego rytmu pielęgnacji skóry, który będzie intensywny, to koniecznie spróbuj skin cycling. Gdy zauważysz, że dotychczasowa pielęgnacja nie przynosi błyskawicznych rezultatów i jest za słaba, możesz spróbować tego nowego podejścia. Właściwie nie ma specjalnych ograniczeń, kto może stosować skin cycling. Bardzo ważne jest, aby w trakcie kuracji, na bieżąco sprawdzać, jak reaguje skóra na mocniejsze kosmetyki z retinolem i na kwasy. Może okazać się, że okres regeneracji musi zostać wydłużony. Przy stosowaniu retinolu należy także dbać o ochronę przeciwsłoneczną, tak aby zapobiec powstawaniu przebarwień. Retinol jest składnikiem, który może to nasilać. Każdy cykl pielęgnacji powinien być indywidualnie dopasowany do osoby, które go stosuje. Z czasem można wypracować swój system pielęgnacji, skrojony na miarę własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.