Leczenie lampą LED, jest inaczej zwane „fototerapią”. Jest doskonałym narzędziem w pracy kosmetologów, wykorzystywanym w gabinetach i salonach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Wykorzystuje pozytywną role światła, do leczenia wielu schorzeń, szczególnie w dziedzinie dermatologii. Zabieg angażuje komórki ciała, w sposób identyczny jak w procesie fotosyntezy. Przez światło zostaje aktywowany cytochrom c, który zwiększa aktywność mitochondrium i dzięki temu produkuje większą ilość nośników energii komórki. Zastosowana terapia ma pozytywny wpływ na proces naprawy uszkodzonych tkanek co sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy wygląd. W leczeniu stosuje się różne kolory światła. Niebieski jest wykorzystywany w leczeniu trądziku i ma działanie antybakteryjne, fioletowy doskonale sprawdza się przy leczeniu blizn, zaś czerwony ma działanie przeciwstarzeniowe.
Dlaczego warto stosować zabieg lampą LED?
Terapia jest szybka oraz bardzo skuteczna. Od razu po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia. Pomaga w rewitalizacji skóry i podnosi odporność oraz hamuje i spowalnia procesy starzenia się. W szybki sposób poprawia jędrność i kondycje skóry. Lampa LED ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dając ukojenie od męczących przypadłości. Metoda jest bardzo skuteczna, dlatego ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest minimalne. Terapia jest bardzo precyzyjna, a samo wykonanie bezbolesne i bardzo przyjemne. Leczenie lampą LED jest nieinwazyjne i nieablacyjne co sprawia, że ma bardzo szeroką gamę odbiorców i jest wysoce akceptowane przez społeczeństwo.
Wskazania do wykonania zabiegu
Wskazaniem do zastosowania tej metody może być leczenie plam starczych, zmian pigmentacyjnych i naczyniowych, trądziku, żylaków, wrzodów żylakowych, opryszczki warg, trądziku różowatego, łuszczycy, bielactwa, alergii, cellulitu oraz rozstępów. Jest także pomocne po zabiegu liposukcji i w przypadku wystąpienia siniaków, po wykonaniu innych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej lub salonach i gabinetach kosmetycznych. Ma również pozytywne działanie w procesie stymulacji wzrostu włosów oraz gojenia owrzodzeń, odleżyn, czy trudno gojących się ran. Fototerapia ma również działanie przeciwdepresyjne i poprawia kondycję skóry.
Podczas wykonywania zabiegów należy wybrać prestiżową i wysokiej jakości klinikę np. J’adore Instytut w Krakowie lub Warszawie.
Przeciwwskazanie do wykonania zabiegu
Metoda może być wykorzystywana w każdej porze roku oraz bez względu na fototyp skóry, co sprawia, że przeciwskazań do fototerapii jest bardzo mało, jednak wyraźnym przeciwskazaniem do zabiegu jest rozrusznik serca, epilepsja, poważne choroby autoimmunologiczne skóry i nowotworowe, ciąża, przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji oraz odbyte w przeciągu 6 miesięcy terapie, zwiększające wrażliwość na światło.
Efekty zabiegu
Podczas zabiegu zwiększa się elastyczność skóry, a zmarszczki stają się wyraźnie spłycone, poprzez zwiększoną produkcje kolagenu i elastyny. Mimo że przeważnie wymagana jest większa liczna zabiegów, efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Zabieg ma doskonałe działanie regeneracyjne. Ma również pozytywne działanie w procesie stymulacji wzrostu włosów oraz gojenia owrzodzeń, odleżyn i trudno gojących się ran. Zabieg nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne, ale także na samopoczucie, poprawiając wygląd zewnętrzny i pozytywnie wpływając na pewność siebie.
Zapraszamy do salonów J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie
Częste zadawane pytania i odpowiedzi
Jak długo trwa sam zabieg?
Leczenie tą metodą zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest to zależne od długości fali, doboru światła i wskazania do wykonania fototerapii.
Ile zabiegów jest potrzebnych?
Ilość terapii jest zależna od powodu ich zastosowania, najczęściej obejmuje od dwóch do dwudziestu zabiegów, jednak efekty są widoczne już po pierwszym zastosowaniu.
Czy terapia może wywołać odczucia bólowe?
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny oraz całkowicie nieinwazyjny. Podczas leczenia można się w pełni zrelaksować.
Kto wykonuje te zabiegi?
Zabiegi wykonuje kosmetolog.
Ile trwa rekonwalescencja po odbytej terapii?
Leczenie tą metodą nie wymaga rekonwalescencji.
Jak przebiega zabieg?
Przed rozpoczęciem terapii kosmetolog przeprowadza konsultację kosmetologiczną, następnie wykonywane są zabiegi, do których pacjent w żaden sposób nie musi się przygotowywać.
Czy leczenie z wykorzystaniem lampą LED może wywołać poparzenia?- Lampa nie rozgrzewa się do wysokich temperatur, więc nie powoduje oparzeń.
Czy dzięki fototerapii można walczyć z łysieniem?
Ta terapia wspomaga proces porostu włosów oraz wzmacnia je i poprawia ich kondycję, dlatego zdecydowanie, działa pozytywnie w trakcie leczenia łysienia.
Jaki jest obszar, na którym wykonuje się zabiegi?
Lampę LED stosuje się w poprawie funkcjonowania komórek skóry twarzy, szyi, dekoltu, skóry głowy, piersi, ramion, brzucha, ud, pośladków, kolan i dłoni.
Łączenie z innymi zabiegami
Tą metodę można łączyć z innymi zabiegami, które dają lepsze efekty działania oraz skracają czas rekonwalescencji. Może być łączony z fotouczulaczem ALA i bez ALA, podczas leczenia trądziku, czy z mezoterapią, rollerami i maskami do ciała, w czasie po zabiegach ujędrniania skóry.
Nie należy ich łączyć z zabiegami, powodującymi nadwrażliwość na światło.
Pielęgnacja po zabiegu
Po zabiegu nie jest wymagana szczególna pielęgnacja, zabieg nie wymaga rekonwalescencji i wizyt kontrolnych. Należy uważać na okolicę, na której był wykonywany zabieg oraz stosować się do zaleceń kosmetologa. W razie wątpliwości, bądź niepożądanych skutków, należy skonsultować się z osobą wykonującą terapię, z wykorzystaniem lampy LED, która udzieli fachowej porady oraz wyczerpująco udzieli odpowiedzi na zadane pytania.
Zapraszamy do salonów J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie